vEdukacja Nabór szkoły ponadgimnazjalne

Aktualności

Potwierdzenie woli podjęcia nauki w szkole

02.07.2015
W dniu 2 lipca zostały ogłoszone listy kandydatów zakwalifikowanych do poszczególnych szkół i oddziałów. Jeśli znalazłeś się na liście zakwalifikowanych musisz w okresie od 2 lipca do 6 lipca do godz. 15.00 dostarczyć do szkoły, do której zostałeś zakwalifikowany oryginał świadectwa ukończenia gimnazjum i oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego. Jeśli w wyżej wymienionym okresie nie dostarczysz tych dokumentów nie znajdziesz się na liście przyjętych i stracisz miejsce w tej szkole. Nie zwlekaj z dostarczeniem oryginałów do ostatniej chwili. W dniu 7 lipca zostaną ogłoszone listy przyjętych.

Klasa patronacka GKN w ZSP w Oleśnicy

29.06.2015
Uwaga! Trwa jeszcze nabór do klasy patronackiej GKN Driveline Oleśnica – operator obrabiarek skrawających Uprzejmie informujemy, że mamy jeszcze wolne miejsca w klasie operator obrabiarek skrawających. Do dnia 10 lipca 2015r. można złożyć podanie w GKN. Przypominamy, iż klasa operator obrabiarek skrawających złożona jest z dwóch oddziałów, w tym z Oddziału Patronackiego GKN Driveline dla młodocianych pracowników, zatrudnionych zgodnie z Kodeksem pracy (15 osób), dla którego zajęcia praktyczne zapewnia GKN Driveline Polska Sp. z o.o. w Oleśnicy. Uczeń podpisuje umowę o pracę z GKN i jest zatrudniony jako pracownik młodociany w firmie GKN. Uczniowie oddziału mają możliwość skorzystania z szeregu udogodnień oferowanych przez Zakład, t.j.: - zwrot kosztów zakupu podręczników w trakcie trzech lat nauki, - szansa na specjalne wyróżnienia w GKN, - możliwość staży dodatkowo płatnych (w III klasie). - możliwość zatrudnienia w GKN Driveline w Oleśnicy po pomyślnym zakończeniu nauki. Zapraszamy!

Sobotnie dyżury w bolesławieckich szkołach ponadgimnazjalnych

24.06.2015
Drodzy absolwenci gimnazjów ! Informujemy, że w sobotę 27 czerwca 2015 r., od 9:00 do 12:00, w bolesławieckich szkołach ponadgimnazjalnych będą czynne sekretariaty, w których będziecie mogli złożyć dokumenty rekrutacyjne. Przypominamy, że ostateczny termin składania dokumentów to 29 czerwca 2015 r. (poniedziałek).

Dodatkowa I klasa medyczna I LO Oleśnica

22.06.2015
Drodzy gimnazjaliści! W związku z bardzo dużym zainteresowaniem niektórymi klasami w szkołach ponadgimnazjalnych, w szczególności klasą medyczną ( I B) w I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy informujemy, że będzie możliwość utworzenia drugiej klasy o tym samym profilu w danej szkole, pod warunkiem wyboru takiej klasy przez wystarczającą liczbę kandydatów. Małgorzata Iwańska Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Oleśnicy

Klasy mundurowe w III LO w Świdnicy

09.06.2015
Drodzy gimnazjaliści! W ofercie Powiatu Świdnickiego nastąpiła zmiana. Klasy mundurowe zostały w systemie przeniesione z IV Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy do III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy. Oprócz tego nic się nie zmieniło! W dalszym ciągu w tym samym miejscu - na ul. Kościelnej 32 w Świdnicy - czeka na Was ogólniak, gdzie znajdziecie klasy artystyczne, przyrodnicze, sportowe oraz dwie klasy mundurowe - wojskowa i policyjna. Zapraszamy!
Poprzednia strona